W ukryciu

Wiara na pokaz to ślepa wiara, bo daje korzyść już w trakcie ziemskiego życia. Pochwały, uznanie i podziw w oczach innych może i są budujące, jednak nie przynoszą żadnej korzyści w skali wieczności.

Jezus uczy nas, że Bóg Ojciec widzi i wie wszystko, a swoją szczególną uwagę przykuwa do naszych czynów, które umykają oczom ludzi. Na tej płaszczyźnie każdy ukryty przejaw dobra jest Mu miły i na pewno będzie doceniony.

Podziękuj dzisiaj Bogu za dary Ducha Świętego, dzięki którym zauważasz problemy innych ludzi, oraz dzięki którym masz dość siły, aby je rozwiązywać – zwłaszcza wtedy, gdy nikt tego nie widzi. Z radością podejdź do tegorocznego Wielkiego Postu, a nie ze smutkiem – w końcu jest to czas przemiany na lepsze, a nie umartwiania. Podziel się tą radością z innymi i nie zatrzymuj tego Świętego Daru tylko dla siebie.

Jeżeli jednak przeżywasz teraz trudny okres, a Twoja wiara ostatnio usycha – nie załamuj się! Pamiętaj, że Pan Bóg jest w ukryciu – działa po cichu i delikatnie, ale niestrudzenie i cierpliwie. Nie odsuwaj swoich myśli od Niego, nie bój się z nim rozmawiać – szczególnie o swoich troskach. On, choć w ukryciu, jest przy Tobie cały czas i wie wszystko. Zaufaj Mu, wszystko będzie dobrze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s